035-37273031-3

خانه » مقالات » چرا رنگ آکریلیک پایه‌آب؟

چرا رنگ آکریلیک پایه‌آب؟

نیاز به انجام برخی نقاشی دارید اما مطمئن نیستید که چه رنگی استفاده کنید؟

چرا طیف وسیعی از مزایای رنگ امولسیون ارائه شده را بررسی نمیکنید؟ وقتی که شما آماده دوباره رنگ کردن خانه خود هستید تا رنگ و رویی تازه بگیرد به چند رنگ بعنوان بهترین گزینه ها توجه میکند که یکی از آنها رنگ آکریلیک است. و برای این منظور یک برنامه که باسریعترین وجه ممکن منزل شمار را بحالت عادی برگرداند. بعد ازبرنامه ریزی نیاز به انتخاب رنگ دارید و اینجا نگاهی اجمالی به رنگهای آکرلیک آب پایه می اندازیم و اینکه چرا رنگ آکریلیک بهترین گزینه هست.

رنگ پایه آب اکریلیک چیست؟

رنگ آب پایه امولسیونی از رزین های خانواده اکریلیک هست که در رآکتورهای مخصوصی با روشی خاص با آب مخلوط شده و آب وارد پیوندشان گردیده است و دلیل اینکه رزین آن شیری رنگ است اما با از دستدادن آب شفاف میگردد هم همین امولسیونی بودن آن است. نکته اینجاست که چرا آب باید به این رزینها اضافه شود؟ مگر این رزینها نمیتوانند در حلالهای نفتی حل گردند و اینهمه زحمت برای انحلال آنها در آب کشیده نشود. واقعیت این است که هر لیتر حلال میتواند بیش از هزار لیتر هوا را آلوده کند که این آلوگی تا چندین دهه و بیشتر در هوا خواهند بود و انواع و اقسام مشکلات برای موجودات زنده و همچنین خود انسان ایجاد میکنند. پس چه بهتر که بتوانیم این حلالها را بوسیله آب جایگزین کنیم و آینده را برای نیاکان خود و بقیه موجودات بیمه کنیم. سپس در کارخانه رنگسازی این رزینها با انواع و اقسام پودرها و مایعات دیگری که نیاز هست مخلوط شده و رنگ دلخواه تولید و بسته بندی میگردد. رنگ اکریلیک هم مانند تمامی رنگهای دیگر در چند نوع مات، نیمه براق و براق تولید میگردد اما به نسبت رنگهای روغنی از براقیت کمتری برخوردار است.

اما مزایای استفاده از رنگ اکریلیک گستره تر از عیب آن است که ذیل تعدادی از این مزایا مطرح میگردد:

– درصد مواد سمی مضر موجود در رنگهای اکریلیک بسیار کمتر از رنگهای حلال نفتی می باشد و اینرا موقعی که این رنگ درحال اجراست با مقدار بویی که از خود متصاعد می نماید مشخص میکند، بویی که پس از گذشت چند ساعت محو میشود.

– پس از اتمام کار نیز شستشوی لوازم کار همچون قلم مو، غلطک و یا دستگاه پاشش با آب ولرم می باشد. – نکته دیگر اینکه آب براحتی از سطح رنگ خارج میشود و همچون حلالهای نفتی امکان تاول زدن و یا ایجاد حفره در حین خشک شدن وجود ندارد.

– به سرعت خشک میشود و به آسانی قابل اجرا است بنحویکه یک اتاق را میتوان در یک روز با چندبار پوشش کاملا رنگ آمیزی کرد و تحویل داد و بعد از ۲ساعت کاملا آماده بهره برداریست، درحالیکه رنگ روغنی نیاز به چندین روز زمان دارد برای اجرا.

– از نظر قابلیت شستشو نیز رنگهای اکریلیک شرکت رنگهای صنعتی حکیمیان کاملا قابل شستشو می باشند و مقاومت به رطوبت بالایی نیز دارند که میتوان در سرویس بهداشتی و حمام نیز مورد استفاده قرار گیرند و به نوعی طبله نمیکنند.

– ویژگی دیگر این است که مقاومت زیادی به تابش نور خورشید که حاوی اشعه ماورای بنفش UV است دارد و برعکس رنگهای روغنی که پس از گذشت چندید سال گچی میشوند هرگز این اتفاق برایشان نمی افتد.

کاربرد رنگ پایه آب اکریلیک چیست ؟

رنگ امولسیونی اکریلیک برای هرنوع سبک نقاشی ساختمانی میتواند بکار گرفته شود از اجرا بوسیله غلطک و قلم مو گرفته تا پتینه کاری و رنگ چوب و غیره.

هزینه اجرای رنگ امولسیونی آکریلیک چقدر هست؟

هزینه رنگ امولسیونی و هر رنگ دیگر به مقدار مورد نیاز شما و تعداد لایه هاییکه برای پوشش نیاز دارید بستگی دارد. ولی درحالت کلی هزینه رنگ روغنی و آکریلیک خیلی نزدیک به یکدیگر می باشد.

حساب و کتاب هزینه رنگ ,شما نیاز به خرید چه مقدار رنگ دارید؟

برای ایجاد یک تغییر در خانه خود همیشه نیاز نیست که خانه نو بخرید بلکه یک رنگ آمیزی و تغییر دکوراسیون میتوانید سر زندگی را به خانه بیاورید آنهم با هزینه ای ناچیز در زمانی بس کوتاه. اما مشاوره با یک نقاش با تجربه در خرید مقدار رنگ مورد نیاز برای خانه شما بهترین و اصولی ترین راهکار می باشد. حتی اگر مقداری از رنگ نیز اضافه آمد نیز میتوان درآینده برای لکه گیری و احیانا ساخت مجدد رنگ بعنوان نمونه استفاده نمود. پس در خرید رنگ اولیه دست و دلباز باشید تا خدای ناکرده در میان کار رنگ شما تمام نشود و دچار دو رنگی نشوید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *